DRSNÝ SKLUZ. Momentka ze zápasu ČFL mezi Pardubicemi (v červeném) a Pískem.

DRSNÝ SKLUZ. Momentka ze zápasu ČFL mezi Pardubicemi (v červeném) a Pískem. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Náskok fotbalové Chrudimi na Pardubice se ztenčil na šest bodů

• 0
Ve 20. kole ČFL se dařilo fotbalistům Pardubic a Letohradu. První porazili Písek 2:0, druzí Českou Lípu 4:1. Vedoucí tým tabulky z Chrudimi zaváhal v Karlových Varech a odjel s prázdnou po výsledku 2:3.

Když to takhle půjde ještě chvíli dál, pohled do podzimní tabulky třetí ligy, v němž měla první Chrudim na své pronásledovatele z Kunic a Pardubic k dobru výtečných dvanáct bodů (tedy čtyři tříbodová vítězství), zůstane jen příjemnou vzpomínkou.

Tedy - pro chrudimské svěřence trenéra Pavla Jirouska. Ti včera nakonec nestačili v Karlových Varech na domácí tým, ačkoli sami vstřelili první branku zápasu už v páté minutě zásluhou Dostálka. Vary vývoj ještě do poločasu otočily, pak utekly na 3:1, a třebaže Vodrážka okamžitě snížil, ani šance Radouše už Chrudimským k bodům nepomohla.

Druhé Pardubice naproti tomu už v sobotu zvítězily potřetí v řadě, když zdolaly po bezbrankové první půli Písek dvěma góly Petruse 2:0. Chrudimi se tím přiblížily na šest bodů, přičemž vzájemný zápas obou týmů se teprve bude hrát.

"Že Chrudim prohrála, je pro mě nová informace," říkal včera odpoledne trenér Pardubic Martin Svědík, jenž tradičně sledoval utkání B-týmu. "Já výsledky Chrudimi nesleduji, už dříve se ukázalo, že se to nevyplácí," dodal.

Pardubice sice nad Pískem přesvědčivě zvítězily, v prvním poločase měl nicméně výkon mužstva k optimismu dost daleko. Diváci navyklí ofenzivním manévrům museli být tentokrát zklamáni, pardubičtí fotbalisté nebyli s to se prodrat hlouběji do "šestnáctky".

"Chyběly nám pohyb, nasazení, agresivita hlavně v presinku a kvalitnější výkony na obou stranách zálohy, ani útočníci nepracovali tak, jak měli," vysvětloval Svědík.

Do druhého poločasu tak nahradil zimní posilu klubu, útočníka Dittricha Petrusem a začaly se dít věci. Rychlonohý fotbalista rozběhal do té doby většinou laxní spoluhráče, a i když nejprve trefil písecký Štrajt břevno, přidal Petrus zanedlouho i přesnou mušku.

"Soupeři jezdí do Pardubic pozorně bránit, je jasné, že ne vždycky dáme gól do patnácté minuty. Jsem rád, že měl náš výkon vzrůstající tendenci," uvedl trenér.

A radost měl i jeho kolega z nyní již předposledního Letohradu, Jaroslav Veselý. Letohrad dostal hned na úvod direkt v podobě gólu českolipského Kučery, poté ale čtyřikrát udeřil sám. Postarali se o to Nadrchal, z penalty Brendl a jablonecké posily Vukadinovič a Just.

"Česká Lípa nás v úvodu zaskočila, i když jsme se na ni připravovali," sdělil kouč Veselý. Soupeř mohl vést dokonce 2:0, ale velkou příležitostí pohrdl. "Trvalo nám, než jsme se dostali do tempa. Pak jsme ale dali šťastný gól stejně jako předtím soupeř. Do poločasu jsme pak vedli už 2:1," popisoval trenér Letohradu, podle nějž je výhra nad českolipským Arsenalem nesmírně cenná.

"Budeme doufat, že se tím zvedneme. Minule v Mladé Boleslavi jsme sehráli dobrý druhý poločas, mohli jsme i zvítězit," připomněl remízu 2:2. Zároveň však upozornil, že mají Letohradští před sebou těžký los. "Hrajeme v Kunicích, doma s Roudnicí a pak v Pardubicích," vypočetl.

Témata: Roudnice