Velmi dobrý výkon, liboval si kouč Hašek po Kolínu

12:45aktualizováno  12:45
Poprvé od 3. října, kdy ponížili výsledkem 5:0 domácí Opavu, nastříleli pardubičtí fotbalisté soupeři více než jeden gól. Poslední Kolín porazili na jeho půdě 4:2.

Pardubický trenér Martin Hašek | foto: Radek Kalhous, MAFRA

„Vzhledem k postavení v tabulce a počtu bodů jsme šli do toho utkání jako favorit, což se nám zatím mockrát nestalo,“ uvedl trenér pardubického FK Martin Hašek. „Apelovali jsme proto na hráče, aby byli připravení v hlavách - aby se jim tam nevkrádala myšlenka, že se vyhraje samo bez pracovitosti. To se podařilo,“ konstatoval spokojeně.

Pardubice si už v 9. minutě vybudovaly náskok 2:0, a když jej v 34. minutě navýšil obránce Vondra, zdálo se, že si jdou neohroženě pro druhý tříbodový úspěch v řadě (v předchozím kole přehráli 1:0 Třinec). Kolín však ještě před přestávkou snížil na 2:3 - ve druhém případě skóroval z penalty.

„Náš hráč tam byl o vteřinku později a kopl protihráče do nohy. Z pěti střel tak v prvním poločase padlo pět gólů, což se divákům muselo líbit. Kolín se dostal zpět do hry,“ líčil Hašek.

Hosté však Kolínu solidní hrou žádný zvrat v zápase nedovolili, naopak výhru pojistili gólem Fikejze (rovněž z penalty). „Celkově jsme podali velmi dobrý výkon. Jsme rádi, že jsme potěšili pardubické fanoušky, kterých bylo dost i mimo kotel, čtyřmi brankami,“ dodal Hašek.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Jaroslav Kulhavý na trati závodu Světového poháru v Novém Městě na Moravě
Kulhavý a další top bikeři se chystají na tradičního Manitoua

Tradiční cyklistické klání Manitou Železné hory bude mít letos grády. Poprvé od roku 2011 se zde totiž představí dvojnásobný olympijský medailista Jaroslav...  celý článek

Přípravný duel Pardubice (bílá) vs. Budějovice.
Kometa v přípravě poprvé narazila, Pardubice i Hradec vítězní

Hokejisté úřadujícího extraligového mistra Komety Brno v přípravě poprvé prohráli. Na ledě bratislavského Slovanu neuspěli 2:3 po samostatných nájezdech. Další...  celý článek

Momentka z utkání České Budějovice - Pardubice.
Pardubický kouč Holaň: Výhry v přípravě? Dobrý impuls pro psychiku

Až doteď na trénincích operoval s pěti lajnami. Po vítězství 4:2 v úterním přáteláku v Českých Budějovicích čekají kouče pardubických hokejistů Miloše Holaně...  celý článek