Momentka z extraligového utkání mezi Pardubicemi a Kladnem.

Momentka z extraligového utkání mezi Pardubicemi a Kladnem. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Hubené vedení v Kladně pardubickým hokejistům nestačilo

• 0
Pardubičtí hokejisté vstoupili v pátek večer do předkola play-off proti kladenským Rytířům porážkou 1:2. V sérii tudíž prohrávají 0:1, vyrovnat ji však mohou už v sobotu.

Za ten tým už možná nebruslí hvězdy z NHL Jaromír Jágr či Tomáš Plekanec, ale o to je soupeř Pardubic v předkole play-off, kladenští Rytíři, houževnatější a důraznější ve všech aspektech hry.

Technické finesy a nahrávky z čepele na čepel nahradil přímočarostí. A rozhodně nemá z obhájců titulu "v kalhotách" - naopak; zjevně poctivě nabrousil meče a vyspravil zbroje.

Alespoň v pátek, v duelu, který sérii otvíral, to bylo jasně vidět. Kladno dokázalo reagovat na vedení Pardubic 1:0 a obrátilo výsledek na konečných 2:1. Před druhým utkáním série, jež je na programu už dnes od 17:30, tak vede 1:0 na zápasy.

V úvodu sice názorně ukázali pohodu z posledních zápasů Východočeši, jenže potom převzali iniciativu domácí a brankáři Pardubic Salfickému bylo několikrát pořádně horko.

Posuďte sami: 4. minuta: Tehdy si gólman Pardubic zřejmě oddechl nejvíc. Byl to při střele Eberleho, na niž už nemohl reagovat. Kladenský hokejista ovšem z dorážky bekhendem trefil jen tyč.

9. minuta: Kladenský Látal se prohnal před Salfického po pravé straně a zkusil zvednout puk pod břevno; brankář jen tak tak nastavil rameno.

A konečně 19. minuta: Odražený puk projel Lotyši Jassovi ke štěstí hostující obrany mezi nohama a nedosáhl na něj. Salfický byl v té chvíli podobně bezmocný jako při první šanci. Tlak Kladna proložila jen tutovka Buchteleho, jenž minul z bezprostřední blízkosti.

Fanouškům "Dynama" musel tep pořádně "létat" i v následujících minutách. Sice propukli v jásot, když jejich tým poslal z brejku do vedení Zohorna parádně využitým přečíslením, ale vyrovnání bylo jenom otázkou času, třebaže i hosté měli možnosti svoje vedení pojistit.

Kladno Pardubice místy ždímalo jako houbu, nutilo je často vyhazovat na zakázané uvolnění a nakonec se dočkalo díky brance Piskáčka. Duel pak pro sebe "urvalo" zkraje třetí třetiny, kdy vyloučení Buchteleho potrestal Valský.

Na to už hosté nenašli kloudnou odpověď, přestože zhruba na začátku poslední desetiminutovky střetnutí do domácích docela "bušili". Rytíři však bránili pozorně a s pomocí brankáře Chábery první výhru uhájili.