NEPUSTÍM TĚ. Pardubický útočník Tomáš Zohorna (vlevo) se snaží přejít přes

NEPUSTÍM TĚ. Pardubický útočník Tomáš Zohorna (vlevo) se snaží přejít přes třineckého Erika Hrňu. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Hokejové Pardubice v Třinci nestihly dorovnat náskok soupeře

• 0
"Věřím, že v neděli na Plzeň diváci přijdou a že my si je znovu nakloníme," říkal ještě před utkáním v Třinci trenér Pardubic Pavel Hynek. Páteční výkon na ledě mistra je i přes těsnou prohru 2:3 docela dobrou pozvánkou.

Hosté z východu Čech ovšem nezačali v Třinci nejšťastněji, už v 7. minutě byl vyloučen obránce Sičák za držení a mistr skóroval hned po patnácti vteřinách. Branku vstřelil obránce Josef Hrabal. Jako zákon schválnosti se může jevit fakt, že právě jeho Sičák před duelem jmenoval mezi hráči, na něž si bude potřeba dát pozor.

A nešťastný Sičák si měl za chvíli pobyt na trestné lavici s týmž výsledkem zopakovat; ve skrumáži před gólmanem Pardubic Růžičkou našel touš Adamský a poslal třinecké Oceláře do vedení 2:0. To se ukázalo být klíčovým.

Hosté se následně snažili zvýšit obrátky, ale snížit se jim nepovedlo ani při vyloučení Hrni. Naopak mohli inkasovat potřetí od Kohna při zdvojeném trestu Kanaďana Sima za hru vysokou holí, jíž trefil protihráče do obličeje.

Ve 24. minutě se hosté prvně zapsali do střelecké listiny díky bekhendu Starého, Třinec ale vzápětí reagoval další brankou Havla. Šance pak střídala šanci, ale střelci úspěšní nebyli - například pokus domácího Kohna zastavila tyč.

Velká příležitost Pardubic vsítit kontaktní branku přišla ve 33. minutě. To byli krátce po sobě vyloučeni třinečtí Bonk a Hudec. Hosté nicméně dlouhou přesilovkou pěti proti třem pohrdli.

A když brankář Třince Hamerlík zkraje třetí části hry zlikvidoval nájezd Koláře, začalo to s Pardubicemi vypadat bledě. Podařilo se jim nicméně bez potíží ubránit při vyloučení Benáka a naděje svitla, když šel na dvě minuty "ven" Kohn. Z přesilovky však nic nebylo.

Pardubický Zohorna ale přece jen snížil; paradoxně při vyloučení forvarda Koláře za další dvojitý trest při hře vysokou hokejkou. Oslabení sice pokračovalo, ovšem hosty kontaktní gól nabil novou energií a Třinec zatlačili. Pak zkusili poweplay, ale další gól v ní už nepadl.