Pardubičtí hokejisté se radují z gólu.

Pardubičtí hokejisté se radují z gólu. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Severská mise přinesla pardubickým hokejistům poloviční úspěch

• 0
Chtěli bodovat a povedlo se. Pardubičtí hráči si po švédském dvojzápase připsali do tabulky tři body, a nadále živí naději na start na závěrečném turnaji European Trophy v Berlíně. V pátečním souboji se ve Stockholmu postavili proti Djurgardenu, ale lídrovi Východní divize podlehli 2:3.

Chtěli bodovat a povedlo se. Pardubičtí hráči si po švédském dvojzápase připsali do tabulky tři body, a nadále živí naději na start na závěrečném turnaji v Berlíně. V pátečním souboji se ve Stockholmu postavili proti Djurgardenu, ale lídrovi Východní divize podlehli 2:3.

"Zápas jsme si prohráli v první třetině. Sice jsme dokázali vyrovnat, ale pak dali Švédové třetí branku a na ni jsme nedokázali zareagovat. Djurgarden vyhrál zaslouženě," řekl pro klubový web střelec úvodní pardubické trefy Tomáš Nosek, na jehož gólový příspěvek navázal už pouze Josef Marha.

Na těsnou porážku však museli Pardubičtí rychle zapomenout, jelikož za necelých devatenáct hodin nastoupili ve městě Gävle proti celku IF Brynäs. Od sedmé minuty sice prohrávali, ale čtyřmi góly dokázali skóre otočit. Postaral se o to dvěma brankami Jiří Cetkovský. V brance dostal oproti prvnímu utkání přednost místo devatenáctiletého mladíka Daniela Dolejše zkušenější Martin Růžička. Opora předchozích duelů Dušan Salfický do Švédska s týmem ani neodcestoval.

"Náš páteční výkon nebyl ideální, teď to bylo daleko lepší. Bruslili jsme, byli jsme pohyblivější a hlavně se nám podařilo vstřelit čtyři branky," zhodnotil výhru 4:1 trenér Zdeněk Venera.

Zápasy Pardubic ve Švédsku

Pátek
Djurgarden - Pardubice 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
7:21 Sörensen, 11:12 Sörensen, 48:59 Ahlén – 39:14 Nosek, 46:38 Marha. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. Diváci: 1678.

Sobota
Brynäs - Pardubice 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
7:21 Thuresson – 7:42 Zohorna, 28:17 Cetkovský, 46:31 Cetkovský, 57:20 Tybor. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 1914.