Momentka z utkání hokejistek Pardubice - Beroun.

Momentka z utkání hokejistek Pardubice - Beroun. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Hokejistky pardubické Tesly pálily šance, Karviná třikrát přesně mířila

• 0
Odjakživa se říká, že zápasy ve vyřazovacích bojích mohou přinést cokoliv. Od překvapivých porážek až po jasná vítězství či hrdinné zvraty. Jak málo stačí udělat pro první výhru ve čtvrtfinálové sérii předvedly zase hokejistky Karviné těm pardubickým.

Tesla o víkendu na vlastním ledě podlehla moravskému celku 1:3. A je krůček od vyřazení. I navzdory tomu, že v zápase měla zejména první třetinu ve své moci. "Promarnili jsme v té pasáži hry nejméně čtyři gólovky," rozčiloval se kouč pardubické Tesly Miroslav Klusoň.

Domácí hráčky opět doplatily na bídnou koncovku, co je sužuje poslední klání. "I kdybychom před sebou měli snad fotbalovou bránu, my ty góly prostě nedáme," láteřil domácí stratég.

Během první třetiny jeho svěřenkyně zatlačily Karvinou do úzkých, ale na jejich dalším postupu a pohodě se podílel klíčový okamžik z desáté minuty. To si při obranných pracích domácí špatně rozebraly soupeřky a Přibylová z vrcholu kruhu pálila přesně.

"Byl to gól, který nás srazil. Zápas to byl ale pěkný, nahoru-dolů. Bum, bum a bylo to tam," popsal situaci Klusoň. Ještě do první přestávky se náskok rozrostl o další přírůstek po střele Koselkové, načež ještě stihla kontrovat v poslední vteřině úvodního dějství Vaňoučková.

To byl ale také jediný zásah Pardubic. Bojovný duel rozhodl až závěr třetí třetiny, v němž byla po sporném verdiktu vyloučena Jacková, která následně za nesportovní chování vyfasovala i trest na 10 minut.

Z přesilovky pak rozhodla kuriózně Křupková. Od vyrážečky brankářky Hladíkové se totiž odrazil kotouč na její rameno a do branky. "Teď musíme vyhrát tam a vynutit si třetí zápas," uzavřel Klusoň.