Pardubický brankář Brandon Maxwell právě inkasoval gól v zápase s Olomoucí.

Pardubický brankář Brandon Maxwell právě inkasoval gól v zápase s Olomoucí. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Nešťastný odraz a ukázkové jesle přinesly Pardubicím další pohromu

• 0
Pardubičtí hokejisté prohráli ve 47. kole extraligy na svém ledě s Olomoucí. Navíc se ani gólově neprosadili, takže na konci zářil na kostce výsledek 0:3.

Zamračená tvář na jedné straně, radostné plácání a úsměvy na druhé. Není těžké si dosadit, že první nespokojená grimasa patřila po včerejším mači pardubickému trenérovi Peteru Draisaitlovi.

Naopak jeho protějšek a bývalý kouč Dynama Zdeněk Venera stál na chodbě před kabinou a s každým procházejícím hráčem svého mančaftu si tlesknul. Díky výhře 3:0 si totiž Olomouc zajistila minimálně předkolo, zatímco pozice Pardubic je stále více kritická.

„Zápasy dobře rozehráváme, ale bohužel se nám nedaří vstřelit první gól. Faktem je, že Olomouc vytěžila v první třetině ze dvou střel dva góly. To se pak těžko dohání,“ připustil kouč Draisaitl.

Dynamo sice na svého soka vtrhlo s velkým nasazením, jenže po tutovce Nahodila nepřetavilo svoji následnou střeleckou převahu v žádný gól. Naopak, jak už naznačil šéf lavičky Dynama, Hanáci předvedli málo vídanou produktivitu. A zvláště první úder byl pro Pardubice hodně smolný.

Rána beka Skrbka v přesilovce se odrazila od zadního mantinelu zpátky do brankoviště, kde si puk srazil Maxwell za svá záda.

Podruhé slavila Venerova parta, když si obránce Jaroměřský najel mezi kruhy a švihem procedil kotouč do mezírky mezi Maxwellovými betony. Ukázkové jesličky si poté americký gólman viditelně vyčítal.

„Měli jsme pak velké problémy, abychom se proti tak dobře bránícímu týmu prosadili. Přejít hráče v situaci jeden na jednoho nebo se dostat do přečíslení, to se nám dnes prostě nedařilo,“ dodal Draisaitl.

Venerův kádr si poměrně snadno vypracovaný náskok pečlivě střežil až do konce. Několik šancí sice Dynamo mělo, ale všechny střely ztroskotaly u pozorného brankáře Konráda. Poslední zásah Olomouce poté přiletěl z hole útočníka Holce do prázdné pardubické brány.

„Z našeho pohledu to byl velice vydařený zápas. O výsledku prakticky rozhodla první třetina, kdy domácí hýřili aktivitou, ale my jsme byli velmi efektivní v koncovce. V dalších dvou třetinách nám stačilo hrát zodpovědně dozadu a pohlídat si soupeřovy přesilovky, domácí v nich celkem hrozili. Zápas jsme ale díky dobré obraně dotáhli do vítězného konce,“ prohlásil Venera.

Na nějakou psychickou vzpruhu nemá Dynamo moc času, jelikož už v úterý od 18 hodin nastoupí k dalšímu duelu na ledě vedoucího Liberce.