Zpackaný úvod s Kometou přivedl pardubické hokejisty k debaklu

10:04aktualizováno  10:04
Hokejisté Pardubic prohráli v televizní dohrávce 12. kola Tipsport extraligy na ledě brněnské Komety 1:6 a připsali si osmou porážku v letošní sezoně.

Momentka z utkání Brno - Pardubice. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Nově složené obranné dvojice i proházené útoky. Zásahy do sestavy v úterý chtělo pardubické trenérské duo Richard Král a Marek Zadina zaskočit domácí Kometu.

Jedním z mála hráčů Dynama, který od úvodní minuty vydržel na svém místě, byl brankář Robert Kristan. Jenže děsivý vstup červenobílých do utkání měl za následek, že se slovinský reprezentant pakoval směrem na střídačku už po sedmi minutách a jeho pozici převzal Američan Maxwell. V tu chvíli už si Pardubice vyčerpaly oddechový čas.

Ten se hostům náramně hodil, jelikož Kometa svého soka mlela od prvních vteřin. Hanzlíkovo nahození do tyče bylo jen varováním. V první přesilovce v 5. minutě při vyloučení obránce Ščotky už naplněná brněnská aréna poprvé jásala.

O trefu se postaral Němec, který tečoval ránu Kováčika od modré a puk se pomalu doklouzal za brankovou čáru. Tu přešel podruhé po rychlém brejku Brňanů, kdy ho po skvostné žabičce Čermáka dopravil dovoleným způsobem bruslí do brány Burian.

Další solidní šance Ostřížka a Vondráčka z první třetiny Pardubičtí již přečkali bez úhony.

Kometa byla mnohem aktivnější a na chvíli ji přibrzdilo jen snížení z hole Svobody. Bývalý brněnský forvard uplatnil důraz v chumlu před gólmanem Čiliakem a nadvakrát za něho procpal kotouč.

Domácí parta kouče Aloise Hadamczika však ve 28. minutě bleskově zužitkovala další početní výhodu, když skóroval přesnou střelou do levého růžku člen produktivní první lajny Hruška. K němu se navíc přidal v závěrečné minutě druhé části Čermák, jenž obral o puk kapitána Čáslavu a s pomocí dalšího beka hostů Šedy slavil čtvrtý gól v pardubické síti.

V závěrečném dějství přisypala Kometa za Maxwellova záda ještě dva údery. Postaral se o ně Vondráček a svým druhým gólem uzavřel drtivou výhru domácích v poměru 6:1 útočník Burian.

Možnost na vylepšení bodového konta se Pardubicím naskytne v dalším televizním duelu, který je na programu v pátek, kdy bude v Tipsport areně k vidění dlouho očekávané derby proti rivalům z královéhradeckého Mountfieldu.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Trojskokan Jiří Vondráček na atletickém mítinku v Pardubicích.
Zlepšit se o tři čtvrtě metru. Trojskokan Vondráček sní o olympijském Tokiu

Na domácím mítinku v Pardubicích pokořil ve své hlavní disciplíně, trojskoku, šestnáctimetrovou hranici. A navrch přidal ještě triumf v dálce. „Věděl jsem, že...  celý článek

Žokej Jaroslav Myška a Goscater při kvalifikaci na Velkou pardubickou
Na kvalifikaci si troufne jen deset statečných, Myška věří v úspěch

Test výdržnosti čeká čtveřici francouzských koní, kteří se premiérově postaví na start druhé kvalifikace na říjnovou Velkou pardubickou. Ta se poběží dnes v 16...  celý článek