Jan Deml, trenér pardubických házenkářů.

Jan Deml, trenér pardubických házenkářů. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Házenkáři Pardubic mají v hledáčku páté místo v soutěži

• 0
Druholigoví házenkáři 1. HC Pardubice splnili v minulém kole povinnost. Jedenáctému Mostu uštědřili v nafukovací hale na Dukle výprask 36:10.

Z posledních pěti kol tak uhráli dvě vítězství (nad "béčkem" Náchoda a právě Mostem) a jednu remízu (proti juniorům pražské Dukly), dvakrát pak soupeřům podlehli (v Lounech a v Jablonci).

Právě s Jabloncem bojují o konečnou pátou pozici ve skupině severovýchodní Čechy. Ta zatím patří právě pardubickým házenkářům, kteří mají lepší skóre. Jablonec ale Pardubice dvakrát porazil venku vyhrál 28:26 a 24:19.

Oba kluby získaly dosud shodně 22 bodů, po závěrečném dvaadvacátém kole, v němž Jablonec hostí rezervu Náchoda a pardubičtí hráči zajíždějí do Chomutova.

"Vyrazíme tam s cílem vyhrát, to páté místo chceme," netají trenér východočeského týmu Jan Deml.

K nedělnímu utkání se v dresu mosteckého Baníku dostavila pouze osmička hráčů. Na soupisce domácích jich bylo dvakrát tolik. Skoro by se chtělo říci, že je zázrak, že soupeř vůbec přijel.

"Nějaká zodpovědnost nastoupit k zápasu tam evidentně byla," říká Deml s poukazem na to, že jinak by Mostu byla započítána kontumace 0:12, ale hlavně by museli uhradit i náklady vzniklé v souvislosti s pořadatelstvím, tedy rozhodčí, halu a podobně. "Kromě toho je tam pokuta tuším sedm tisíc," dodává Deml.

Utkání se ale uskutečnilo a jeho tým si je náležitě užíval. "Odehráli jsme to v naprosté pohodě a beze stresů," popisuje Deml," Most kladl odpor jen asi sedm minut, pak to nabralo jiný spád."

Pardubice vedly v poločase 15:5 a do hry postupně zapojily kompletní sestavu. Kromě brankářů dali minimálně jeden gól všichni házenkáři, nejvíc se tradičně dařilo Petru Faltejskovi, jenž se pod vysoký výsledek podepsal devíti přesnými zásahy. Ve druhé lize je mezi střelci hned za vedoucím Heinlem z Jablonce se 116 trefami.

Témata: soupiska