Jan Lištván (vlevo)  z týmu FC Nejzbach Vysoké Mýto se snaží zastavit  Angellota Cara z Benaga.

Jan Lištván (vlevo) z týmu FC Nejzbach Vysoké Mýto se snaží zastavit Angellota Cara z Benaga. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Futsalisté Vysokého Mýta nestačili na Benago a vypadli z play-off

• 0
Je to hořký konec. Futsalisté mýtského Nejzbachu se ve třetím zápasu čtvrtfinálové série s Benagem senzace nedočkali. Po porážce 2:6 pro ně končí sezona plná peripetií.

"Je mi to líto. Opravdu jsem věřil, že se Zručí nad Sázavou můžeme hrát až na pět zápasů," smutnil kouč Nejzbachu Roman Páral. Jenže to by jeho svěřenci nesměli postup třetímu týmu dlouhodobé části usnadnit vlastními chybami.

Už ve 2. minutě zachytil rozehrávku hostujícího beka Novotného Angellot a pak už jen pokračoval ve svém střeleckém koncertu. Stejný hráč se totiž podepsal výborným napadáním i pod druhou branku, když znovu vystihl rozehrávku soupeře a posléze zavěsil za gólmana Gerčáka.  "Tyhle akce určily ráz celému utkání," pokračoval zklamaně Páral.

Hbitý Kolumbijec nakonec uzavřel hattrick ještě před poločasem po rychlém úniku a poslední zásah si zanechal jako vítěznou tečku ještě po trefách českých spoluhráčů Kuhajdíka a Ježdíka. "Nebýt Libora Gerčáka v brance, mohli jsme tam dostat klidně desítku," nešetřil ostrými slovy kouč Nejzbachu.

"Jak to bylo 4:0, nebyli jsme schopní se z toho otřepat," dodal. Vysokému Mýtu nepomohly ani velké zásahy do taktických plánů. Ačkoliv Páral zkusil sáhnout k napadání hluboko v pásmu soupeře, Benagu už připravili při zlepšeném výkonu jen dvě gólové odpovědi díky Michalcovi a Váchovi.