Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Michal Klíma, MAFRA

Futsalisté Torfu potřetí padli s Balticflorou a v play-off končí

• 0
"Kluci makali, dřeli, snažili se vždycky se zápasem něco udělat. Nemám se za co stydět. Jsem na svůj tým hrdý." Těmito slovy zakončil kouč futsalistů Pardubic Miloslav Růžička soutěžní sezonu po prohře 2:6.

Ano, jeho Torf totiž v prvním kole play-off skončil ve třech zápasech na futsalkách na finále favorizované Balticflory Teplice. O rychlém ukončení série bylo rozhodnuto za dvanáct minut prvního poločasu. To Pardubice čtyřikrát inkasovaly a vyklidily postupové pole.

"Rozhodující bylo, že jsme dali gól až za stavu 3:0. Hodně jsme se na to nadřeli. Brejkové situace nám potom dobře vychytal brankář Kalina," láteřil trenér Miloslav Růžička nad zmařenými příležitostmi.

Teplicím ve třetím vzájemném klání vycházelo téměř vše. Ale za zlomový označil Růžička právě gól na 3:0, kdy Kašpar vyrazil ránu Paulinha přímo na rozběhnutého Rodriga a od jeho hrudi si míč našel cestu do prázdné klece.

"Celou sérii byli rychlejší a pohotovější. Zaslouženě vyhráli 3:0," vysekl poklonu soupeři Růžička.

Kouč Torfu však také přiznal, že jeho mladému mužstvu scházely jednak i větší zkušenosti z těžkých zápasů, na druhé straně ho porazil profesionální přístup teplického týmu, o kterém mluvil už dříve. "Teplice budou mít měřítko až ve finále s Era-Packem Chrudim," poznamenal Miloslav Růžička.