Chrudim - Pardubice, futsal

Chrudim - Pardubice, futsal | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Futsalisté Pardubic i Vysokého Mýta jsou stále na hraně play-off

• 0
Po předposledním 21. kole Jetbull Futsal ligy jsou hráči pardubického Torfu i vysokomýtského Nejzbachu na příčkách zajištujících play-off. Jisté je ale stále nemají. Torf hostil v derby mistrovskou Chrudim, a ačkoli nakonec prohrál vysoko 3:11, jeho trenér Miloslav Růžička byl s výkonem svých hráčů spokojený.

"Myslím, že jsme začátek trochu nezvládli psychicky, před soupeřem jsme hodně ustupovali," vracel se k úvodu zápasu, kdy Pardubice rychle prohrávaly 0:4, Růžička. "Pak jsme se ale vzchopili. Změnili jsme taktiku a snížili na 3:4," vykládal.

Poločas skončil 6:3 pro Chrudim, která neomylně trestala chyby. Také v tom druhém přidával góly už jen mistr, třebaže i Torf předváděl nebojácný atraktivní futsal. "Bojovali jsme do poslední minuty, nic nevypustili.Momentálně to bylo proti Era-Packu maximum," ví Růžička.

Jeho kolega z lavičky Nejzbachu Roman Páral byl zklamaný hlavně z výsledku utkání s brněnským Tangem (2:6). "Dvě třetiny zápasu byly vyrovnané, zásadní rozdíl byl v proměňování šancí," domníval se Páral. Také jeho týmu utekl začátek, Jakub Gerčák a Novotný ale srovnali na průběžných 2:2.

"Pak jsme měli pět nebo šest tutovek, nedokázali jsme ale jít do vedení," litoval Páral. Brňané posléze sami odskočili. "My jsme pak rezignovali," dodal Páral. Poslední kolo bude hodně zajímavé. Torf je nyní sedmý a Mýto osmé. Oběma pak šlape na paty devátý Jistebník.