Fotbalové Pardubice v bojovnosti vyškolily Letohrad

15:39aktualizováno  15:39
Souboj extřetiligového mužstva s tím, který ji v současnosti hraje. I taková je příprava fotbalistů Pardubic a Letohradu dva týdny před startem soutěží. O víkendu si to oba ambiciózní kluby rozdaly mezi sebou. A že se bývalý slavný tým z Letohradu nemůže vyrovnat svému nástupci? Alespoň bojovností tomu tak bylo.

Slávisté Lukáš Palko (vpravo) a Hocine Ragued se snaží zblokovat střelu jednoho z pardubických fotbalistů. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Přesto jen chtít tentokrát nestačilo a jindy velmi ofenzivně hrající svěřenci letohradského kouče Jaroslava Veselého podlehli po bídném výkonu v útoku na hřišti Pardubic 0:2.

"Náš výkon byl špatný, bez pohybu, důrazu a plnění elementárních taktických činností. Slušnější měřítko sneslo pouze několik hráčů," zlobil se na klubovém webu Jaroslav Veselý, který by zklamaný především z přístupu k utkání.
Přišlo to v nejméně vhodný moment.

V době, kdy chce Letohrad útočit na mistrovský titul v divizi a vrátit si třetiligovou příslušnost. První poločas ještě hosté odbránili bez gólu a odolávali útočnému náporu domácích, kteří mají jinak v přípravě oproti soutěžním zápasům problémy s koncovkou.

"Spíš je to ale tím, že nám nesedí hra na umělé trávě. Proto jich možná tolik nedáváme," hodnotil utkání ze svého pohledu kouč pardubických fotbalistů Martin Svědík.

A jestliže do druhé půle své ovečky nabádal k vyšším obrátkám v ofenzivě, podařilo se. Stačilo deset minut a první gól vstřelil Přibyl. I když jeho gól padá na vrub hostujícího zadáka Řeháka, který si jeho vyraženou střelu srazil do sítě.

Jedinou a zřejmě nejvýraznější šanci si letohradští hráči schovali do 59. minuty, kdy se k příležitosti přes jinak výborně pracující defenzivu probil Semerák, ale branku nakonec ani neohrozil.

"Někteří hráči mi otevřeli oči svými výkony a přístupem. Je velmi mylná představa hráčů, že má někdo jisté místo v základní sestavě. Po nedělním utkání vážně začínám uvažovat o změnách v kádru, byť na poslední chvíli," zlobil se zase letohradský trenér Veselý.

V 75. minutě ho navíc rozčílila i nedůrazná hra vzadu, když Fikejzovu ránu do tyče poslal do branky Sklenář. Pardubice navíc během přípravy už čtyřikrát odehrály zápas s čistým kontem. "Já si takové statistiky v přípravě ani nevedu. Spíše to analyzuji až na základě mistrovských zápasů," upřesnil kouč.

Důležitějším aspektem pro něj je herní projev, který ještě stále nedoznal ideálu i vinou výpadku opor.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Trenér Pardubic Miloš Holaň.
Pardubický kouč má v Budějovicích poslední příležitost zkoušet

Pravděpodobně i čtvrteční výsledek úvodního vzájemného střetnutí s českobudějovickým Motorem v letní přípravě ovlivnil rozhodnutí trenéra Dynama Miloše Holaně...  celý článek

Radost fotbalistů Pardubic
Trenér Hradce měl bohužel pravdu, litoval po gólovém návratu Černý

Poprvé od přesunu do Pardubic nastoupil Pavel Černý proti Hradci Králové, kde fotbalově vyrostl. A hned po třinácti minutách poslal svůj nový tým krásnou...  celý článek

Peter Quenneville trefil na druhý „ostrý“ pokus všech pět terčů v brance ve...
Kvarteto pardubických hokejistů na dálku závodilo se zbytkem ligy

Petr Sýkora, Peter Quenneville, Jordann Perret a David Tomášek reprezentovali pardubické Dynamo v soutěži „Extraligová nej“, jejíž výsledky se budou vyhlašovat...  celý článek

Rozhovor s Vítězslavem Ivičičem: Nikdo nechce číst, že je buran

Člověk, který vybočuje nejen svým osobitým stylem, ale také svými kritickými názory.