Slávista David Hubáček (vlevo) v souboji s jedním z pardubických fotbalistů.

Slávista David Hubáček (vlevo) v souboji s jedním z pardubických fotbalistů. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Fotbalisté Pardubic vezou ze hřiště libereckého béčka remízu

• 0
Třetiligoví pardubičtí fotbalisté vezou ze severu Čech bod. V neděli dopoledne vybojovali proti rezervě Liberce, doplněné o prvoligové fotbalisty, 1:1. "Hlavně na začátku jsme byli lepším týmem," domníval se pardubický trenér Martin Svědík.

Východočeši měli povedený vstup do zápasu, který vyšperkovala akce ze 14. minuty. Záložník Jeřábek vysunul kolmicí Rešetára, ten obešel brankáře a předložil kolegovi z útoku Brychtovi míč před prázdnou branku. Brychta nezaváhal a poslal pardubické do vedení.

Už za tři minuty ale vyrovnal po rohovém kopu liberecký Dejmek. "Byl to balon na zadní tyč, který vrátili zpět, a Dejmek hlavou uklidil míč do sítě," popisoval Svědík.

Standardní situace hlavně z rohů a ze strany byly jediným vážnějším ohrožením pardubické branky, kterou hájil Shejbal. "Ve druhém poločase jsme si vytvořili dvě stoprocentní šance, ale nevyužili jsme je," pokračoval Svědík.

Možností přidat druhý gól, který by mohl Pardubicím přiklepnout tři body, pohrdl v 51. minutě znovu Brychta. Do centru se položil rybičkou, ale liberecký gólman Hauzr jeho pokus reflexivně vyrazil.

"Hodně jsem mu ten druhý gól přál, škoda. Je to ale bod z venku, takže ho beru, i když jsme k výhře měli blíž," sdělil pardubický kouč.

Pro zranění nemohl hrát Jarosz, na beku se tak objevil dorostenec Šejvl a obránce Přibyl se postavil na kraj zálohy. Nakrátko se také na hřiště podíval rekonvalescent Petrus, nejlepší střelec Pardubic.