Momentka ze zápasu florbalové extraligy mezi Pardubicemi a Spartou.

Momentka ze zápasu florbalové extraligy mezi Pardubicemi a Spartou. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Florbalisté Sokola Pardubice potřetí padli, prohráli 4:9 s Havířovem

• 0
Na středeční sváteční odpoledne si florbalisté pardubického Sokola na zápas třetího kola extraligy pozvali do místní ČEZ Areny tým Torpéda Havířov. Slušné dvě stovky diváků však radost z výsledku mít nemohly, domácí prohráli 4:9.

Obdržená branka po 38 sekundách domácí obranu příliš nešlechtí, ale bleskurychlé srovnání Janečkem po 33 vteřinách dává možnost na celkově dobrý vstup do utkání. Ten se povedl v šesté minutě, kdy nadějný mladík Formánek, nejlepší hráč zápasu na pardubické straně, zvyšuje svým gólem na 2:1.

Vedení domácí tým drží do dvanácté minuty, kdy na 2:2 srovnává Miroslav Kožušník. Jeho bratr Pavel si do konce první třetiny připisuje gól a asistenci, čímž obrací stav na 4:2 pro hosty.

"Na bratry Kožušníky jsme hráče upozorňovali. Víme, že hrají rychle a jsou silní v zakončení. Přesto je naši nedokázali pokrýt a oni rozhodli zápas," uvedl asistent pardubického trenéra Jan Cakl. Celkem si bratrské duo připsalo sedm kanadských bodů.

Povedený byl pro domácí vstup do druhé třetiny. Po bleskové akci se ocitl sám před bránou Brychta, který se nemýlil a snížil na 3:4.

Havířov ale kontroval ve 23. a 37. minutě. Další dvě minuty poté snižoval na 4:6 domácí Lisa. "Zápas se lámal hned dvakrát. Poprvé, když jsme ztratili vedení 2:1, a pak gólem na 4:7. Přestali jsme věřit ve výhru," dodal Cakl.

Třetí třetinu nakonec Pardubice prohrály 0:3 a připsaly si třetí výraznou prohru sezony. "Herní systém už je zaběhnutý dobře, teď nás trápí individuální chyby, nedůraz a pomalý přístup k soupeři," vysvětlil Cakl.