Momentka z východočeského derby mezi fotbalisty Pardubic a Hradce Králové.

Momentka z východočeského derby mezi fotbalisty Pardubic a Hradce Králové. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Pardubice utekly porážce, zachránil je šutér Kakrda

• 0
Pardubičtí fotbalisté vybojovali v úvodním kole druhé ligy v Hradci bod za remízu 2:2. Od 14. minuty hráli v zápase přesilovku po vyloučení domácího stopera Rolka.

Pardubice nakonec v zápase zvratů, v němž proti nim soupeř kopal dvě penalty, remizovaly 2:2. Bod jim zachránil náhradník Tomáš Kakrda gólem z 84. minuty.

"V prvním poločase jsme byli lepší, ale do druhého jsme nenastoupili podle představ," sdělil po utkání jejich trenér Jiří Krejčí. "Hradci vyšlo střídání s Malinským, nám zase s Kakrdou. Vyrovnali jsme chvíli před koncem, takže remízu bereme," dodal.

Na výkonu obou mužstev se děsivé vedro muselo podepsat. Možná se projevilo zkraje zápasu i ve zkratech stopera domácích Rolka, jenž dostal již ve 3. minutě první žlutou kartu za faul a ve 14. druhou za hru rukou a musel ven.

Ovšem s přesilovkou nebyli Pardubičtí dlouho schopni nic zvláštního udělat. Na začátku druhé půle měl naopak Hradec nenadále velkou příležitost skórovat z penalty -gólman Frydrych ji však lapil.

Následně obešel dva protihráče Hundák a poslal balon k tyči.

Hradec oživily příchody Malinského a Kuliče a v rozmezí 77. a 78. minuty (v prvním případě díky penaltě) vývoj otočil na 2:1. Nebýt rány Kakrdy, vítězství by si zřejmě podržel. Pardubický top střelec v přípravě však potvrdil svoji skvostnou formu.