Potyčka v utkání Pardubice - Mladá Boleslav

Potyčka v utkání Pardubice - Mladá Boleslav | foto: Michal Klíma, MAFRA

Domácí bída Pardubic trvá. Jediná výhra za tři body ze čtyř duelů

• 0
Ještě v sezoně 2009/2010 měly Pardubice nejlepší domácí bilanci výher v celé lize. Dokázaly v základní hrací době vyhrát osmnáct zápasů ze šestadvaceti. Už o sezonu později ale šest domácích výher ztratily.

Poslední domácí zápas a jeho úvod dával vzpomenout na ty lepší časy. Po 27 vteřinách se po Koukalově přiťuknutí rychlou střelou pod "víko" trefil Jan Starý.

Dominanci Východočechů v úvodních minutách korunoval v osmé minutě gólem Jan Kolář. Ten se nachomýtl do dráhy střely svého jmenovce od modré čáry a změna směru puku znamenala pro brankáře hostí neřešitelnou situaci.

"Myslím, že nikdo nečekal takový konec. Ukázalo se, že soupeř nás po dvoubrankovém náskoku podcenil a cítil se jako jasný vítěz," komentoval situaci mladoboleslavský asistent trenéra Vladimír Hiadlovský. Vše ale změnila patnáctá minuta, kdy hosté nejdříve využili přesilovku čtyři na tři. Za dalších 28 sekund bylo srovnáno na 2:2.

Ve druhé třetině pardubičtí hráči bušili do zatažené obrany hostů. Přes množství šancí to gól nepřineslo. Podobný obrázek byl k vidění i v závěrečné části, i když hosté několikrát zahrozili z rychlého protiútoku. Převahu měli ale stále domácí.

Právě neschopnost využít šance a dotáhnout převahu ke gólům, to je problém pardubického týmu. Dát soupeři rozhodující ránu, udělat ten poslední krok k vítězství. Absence výše uvedeného vedla po vyloučení obránce Jana Koláře k trestu v podobě inkasované branky. Šest sekund před koncem udeřil kat Balaštík.

"Je to zklamání. Nedisciplinovanost a nezodpovědnost nás připravily o vedení. Soupeř hrál hodně obětavě a houževnatě, spoustu střel zablokoval. V závěru jsme se naší hloupostí připravili o body," dodal pardubický kouč Hynek.

Hráči mají domácí zápasy rádi, hraje se útočný hokej, jen ty výhry už nejsou tak časté. "Já doma hraji rád. Cítil jsem se dnes dobře, ale bohužel to nevyšlo. Jinak doma se mi hraje fakt výborně," svěřuje se útočník Jan Kolář.

Nepřesvědčivé domácí výsledky tedy pokračují. Velká část diváků se ihned po obdržené brance zvedla, a než si hráči podali ruce, byla hala téměř prázdná. Přijde divák i příště?