S míčem čaruje chrudimský futsalista Douglas.

S míčem čaruje chrudimský futsalista Douglas. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Do play-off nakonec pronikly všechny východočeské futsalové týmy

• 0
Chtělo by se říct: Dobrá věc se podařila. Do vyřazovací části nejvyšší futsalové soutěže nakonec pronikly vedle suverénního týmu úřadujících šampionů chrudimského Era-Packu ze šestého místa také vysokomýtský Nejzbach a ze sedmého pardubický Torf.

Na začátku sezony byly přitom oba kluby v tabulce hodně dole a jejich vyhlídky nebyly zrovna valné. Nakonec si v obou východočeských městech mohou oddechnout. Mýto posunula do čtvrtfinále, v němž se potká s týmž soupeřem, výhra 3:2 ve Zruči nad Sázavou, Pardubice remíza v Brně s tamějším Tangem 5:5. A také výsledek z Jistebníku, který mohl oba kluby z příček play-off vytlačit. Jeho hráči si v souboji s Plzní připsali jen bod.

Mýto rozjelo duel se silným Benagem slibně, vedlo už 3:0. "Věděli jsme, že musíme bodovat, a tak jsme k tomu přistoupili," uvedl trenér Mýta Roman Páral. Soupeř zápas zdramatizoval v powerplay.

"Hráli je posledních deset minut a dali dvě branky. Další šanci jsme jim ale už nepovolili," chválil své hráče Páral, podle kterého mělo utkání jedinou vadu na kráse: "Zranil se nám Vágner, zřejmě má přetržený křížový vaz v koleni." Proti zručskému Benagu tak bude týmu ve čtvrtfinále chybět. "Odehráváme to v osmi lidech, budeme se snažit posílit," naznačil Páral. Mýto se v play-off se Zručí poměří už potřetí v řadě.

Zcela jiný průběh mělo utkání v Brně. Do desáté minuty nasázeli domácí Torfu tři branky. "Měli jsme špatný pohyb a dělali chyby v obraně, mohlo to být v přemotivovanosti," usuzoval trenér Pardubic Miloslav Růžička. O přestávce musel na hráče zařvat, ale moc to nepomohlo.

Efekt měla až trojnásobná změna v sestavě za stavu 5:1 pro Brno. Gólmana Hlouše nahradil Kašpar, Jeřábka Beran a Netolického Jakub Slováček. "Začali jsme hrát presink a dostali Tango pod tlak," vykládal Růžička. Vyplatilo se. Legie mladíků včetně s autorem hattricku Matějem Slováčkem zařídila remízu 5:5. Torf čekají ve čtvrtfinále Teplice. Růžička to vítá: "Máme jim co vracet . Teplice jsou atraktivní soupeř," narážel Růžička především na Brazilce v teplické sestavě.

Z futsalového duelu Chrudim - Třinec. V bílém domácí Dentinho

Mistrovská Chrudim v posledním kole nedala šanci nováčkovi z Třince, který se poroučí zpět do druhé ligy. Zvítězila 13:2, Brazilci Douglas a Dentinho se společně s Vladykou na třinecké popravě podíleli shodně hattrickem.

Největší favorit Jetbull Futsal ligy už dříve obhájil český pohár a pouť za dalším titulem odstartuje proti pražské Slavii.

Slováček: Teplice jsou hratelnější než Chrudim

Jeho Torfu postačilo v Brně s Tangem uhrát poslední bod jistoty zaručující, že na derby s Chrudimí nedojde hned ve čtvrtfinále play-off. První poločas v Brně ovládli domácí, jenže ten druhý patřil pardubickým bratrům Slováčkovým.

Jakub svým gólem vrátil Torfu naději, jeho bratr Matěj si vystřílel hattrick a zařídil konečnou remízu 5:5 i příznivějšího soupeře pro vyřazovací boje, teplickou Balticfloru.

Matěji, v Brně rozhodl rod Slováčků. Měli jste prsty ve všech gólech a k tomu dohromady čtyři vstřelili.
Byla to zásluha celého týmu. Ty góly, to bylo něco navíc.

Ale přece jen, Torf jste vzkřísil hattrickem během pěti minut.
Při prvním gólu mě Roman Malý našel na zadní tyči a kopal jsem do prázdné branky. Ty další dvě trefy pramenily z chyb soupeře.

Za stavu 1:4 to s vámi nevypadalo dobře. Co se dělo v kabině?
Šli jsme do toho s tím, že musíme udělat bod, abychom se vyhnuli Era-Packu. Navíc poločasové výsledky pro nás nezněly dobře. Vysoké Mýto nakonec vyhrálo s Benagem. Trenér nás v poločase seřval a najednou to šlo.

A padly na vás Teplice. To je takový velmi svižně hrající soupeř.
To ano, ale jsou úplně někde jinde než Era-Pack. Chrudim je výkonnostně tak nahoře, že už se s nimi nedá hrát. Doma s Teplicemi jsme prohráli 4:5 až gólem v poslední vteřině. U nich to také nebylo zlé. Mohli bychom pomýšlet na vítězství, a když se zadaří, tak i postup.

Michal Mareš: Slavia nás bude chtít potrápit

V pátek večer odehrál za mistrovský tým Chrudimi poslední kolo základní části proti Třinci (13:2) a už ve středu odlétá s národním týmem do rumunského Targu Mures na sérii kvalifikačních utkání o Mistrovství Evropy 2012.

Do reprezentace se Michal Mareš společně s bratrem Romanem vrací takřka po dvou letech.

Působil na vás Třinec, už jasný sestupující, odevzdaným dojmem?
Prvních deset minut nehráli špatně, my byli trochu ospalí. Pak jsme jim ale rychle za sebou nasázeli pět gólů a postupně přidávali.

Vy sám jste se mezi střelce nezapsal, ačkoli jste konto soupeře zatížili třinácti brankami. Spálil jste nějakou tutovku?
Nějaké šance jsem měl, ale takovéhle zápasy svědčí spíš Vladykovi s Dentinhem. Oba dali hattrick. Já spíš Dentinhovi jistím záda.

Vaším soupeřem pro čtvrtfinále bude nakonec Slavia. Může Chrudim vůbec něčím ohrozit?
Play-off je přece jenom jiné a Slavia nehrála na konci sezony tak špatně. Loni nás jednou porazila, určitě nás bude chtít potrápit.

Po dlouhé době jste s bratrem kývl na nabídku zase si

vyzkoušet reprezentační dres, chcete si naposledy společně zahrát na mistrovství?
Takhle daleko se nedíváme, jedeme tam, abychom pomohli k postupu. Přesvědčil nás k tomu trenér Cacau, který teď u reprezentace působí jako asistent. Pak je jasnou prioritou vyhrát domácí ligu.