Diskuze

Žíznivé Brno odsoudilo vesnici k zániku. Namále mělo i blízké městečko

Ačkoli na řece Svitavě žádnou přehradu nenajdete, zdejší vesničku Muzlov postihl osud obcí, které musely v 50. letech zaniknout kvůli pitné vodě. Dnes už ji připomínají jen dvě stavby viditelné i z rychlíků pendlujících mezi Prahou a Brnem.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J67i79ř75í 92K75o30u64b26a

16. 8. 2017 21:06

no tahle část Moravy se má v PK lépe než by se měla kdekoliv jinde.

0 0
možnosti

J68i73ř64í 48F92o28g42e68l

12. 8. 2017 8:17

Výstavba druhé fáze Březovského vodovodu přinesla ještě jedno velké negativum. Regulací a zpřímkováním Svitavy betonové koryto nahradilo v délce takřka 3 km nádherné meandry řeky Svitavy se vzrostlými vrbami. Poslední pozůstatky zákrut dnes už vyschlého řečiště je možno vidět za viaduktem za křižovatkou na Baním směrem na Dlouhou po pravé straně. Je to také krásná cyklistická trasa krásným údolím.

3 0
možnosti

Březovský vodovod byl uvedený do provozu v roce 1913. Roky to nikomu nevadilo.

Až přišel pán, co měl plán a sedl do aeroplánu a odletěl do emigrace. A když místo něho jel Hácha do Berlína, tak ho nechal v roce 1945 zemřít ve vězení. Ten pán nám rozvrátil ekonomiku. Vyhnal pracující lid a horníky z Mostecka. To dnes nechce nikdo přiznat. Dneska jsou to vyloučené lokality.

0 1
možnosti

Musím doplnit chybějící informace k tomu pánu co zde popisujete, aby nevznikl hoax neboli neúplné informace......;-)

Základní myšlenku k nucenému odsunu tzv. sudetských Němců totižnevymyslel prezident Beneš, ale vznesl a také prosadil Neville Chamberlain zatehdejší Anglii.

Právě Chamberlain totiž navrhl, aby po válce byly odsunuty do Německa všechnyněmecké menšiny z tehdejšího Československa a Polska, aby se tento etnickýproblém vyřešil už jednou pro vždy, tak jak se to předtím stalo mezi Řeckem a Tureckem.

Anglická konzervativní strana tuto jeho myšlenku přijala a také ji pomohla plněprosadit u spojenců.

Britská vláda totiž přesvědčila vládu USA i SSSR o výhodách tohoto řešení a výsledkem byl pro všechnyzávazný Protokol Postupimské Konference

z 2. srpna 1945.

A na závěr opuštěné lokality jsou i dnes neboť po tak zvané sametové revoluci se rozpadli fungující družstva a lidé najednou přišli nejen o práci, ale i zdroj příjmů či budoucnosti....?

1 1
možnosti

Co chcete po iBlesk.

0 0
možnosti