Diskuze

Žena zemřela pár hodin po porodu, policie z její smrti viní primáře

Porod císařským řezem v chrudimské nemocnici v září 2014 nedopadl dobře. Mladá žena zemřela a policie dospěla k závěru, že její smrt zavinil primář tamní gynekologie Tomáš Pavlíček. Od loňského října případ řeší okresní soud.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Maminko, ja bych chtěl pomáhat lidem a tak až vyrostu, tak budu lékařem co léčí a zachraňuje lidi!

Nic takového, vyber si nějaké normální povolání synku, já nechci, aby tě zavřeli do vězení!

2 3
možnosti
Foto

Souhlas, ale oni ho ještě nezavírají. To jen policajti ho obvinili což u naší policie nic neznamená. Od toho zavření je až ten soud a ja mu věřím, že to rozsoudí spravedlivě.

0 0
možnosti
Foto

To měla být reakce Františkovi Bezděkovi.

0 0
možnosti

1. května 2014 zemřela krátce po porodu v Jesenické nemocnici moje dcera. Znalecké posudky jsem byla schopna číst pouze jednou. Nikomu nepřeji tu konfrontaci s vědomím, že moje dítě mohlo žít. Pokud nemá nemocnice dostatek lékařů tak se má zavřít a lékaři se přesunout do větších a vybavenějších nemocnic. Raději si zajedu do vzdálenější. Ale věřte, vždy je to o lidech. Jsou lékaři a "takylékaři".Necháme rozhodnout soud.

8 0
možnosti

Když tady byl nedávno případ porodní asistentky Konigsmarkové a domácího porodu, tak všichni psali, jak zabily děcko a s matkou by měly být nejspíš zavřené. Když zemře žena v porodnici, tak najednou se u porodů prý umírá odjakživa a chudák doktor, ještě ho budou popotahovat. Zvláštní dvojí metr.

13 6
možnosti

souhlasím, lidé kvůli domácím porodům zbytečně hysterčí a nejraději by je kamenovali....já jerjich zastáncem nejsem ale myslím si že má jednak každý právo volby a druhak jsem četla studie u USA kde jsou už častější a bylo tam porovnání ryzikovosti vůči porodu v nemocnici na základě dlouhodobých statistitk a rozdíl byl v řádu promile tedy v podstatě máte % stejnou šanci že se porod náhle zkomplikuje a dítě nebo matka zemře díky tomu že tam nebyl dokror a nebo vinou pochybení lékaře. Také se nikdo nepozastavuje nad tím že je né zas tak malé % císařských řezů děláno zbytečně. Někdy si o něj dokonce řeknou i samy matky, protože nechtějí zažívat porodní bolesti a přijde jim pro ně pohodlnější jít na císaře (což vzhledem k rizikům a hlavně k rekonvalescenci fakt nechápu)

6 0
možnosti

Chápu správně, že primář zvážil výsledky, byly OK, tak odešel...

Následně se stav nečekaně zhoršil, JINÍ doktoři operovali a pacientka "nakonec" zemřela.

Marně v tom hledám přímou vinu toho primáře. Odkdy se žaluje doktor, který odejde ze služby, za to, co se stane po jeho odchodu...? Z toho nic, co je v článku, mi tahle logika nějak úplně uniká... 8-o

1 4
možnosti

Odkdy se žaluje doktor, který odejde ze služby, za to, co se stane po jeho odchodu?

Pokud je příčinná souvislost s předchozím výkonem jeho práce, pak toto možné je (např. jeden lékař přijme pacienta s neurčitými bolestmi břicha, jeho stav se zhoršuje a on nenaordinuje infuze a kontrolní laboratorní odběry a kontrolní ultrazvuk břicha, odejde domů a svízelné řešení je na tom, který právě přišel do práce a musí řešit to, co mělo být uděláno, ale uděláno nebylo).

V tomto případě (přes minimum validních informací - vycházejme tedy z toho, že co je napsané v článku, je pravda) se naopak jeví snaha o pravidelnou a pečlivou pooperační monitoraci se zvažováním všech plusů a minusů (druhá anestezie v krátké době, fragilní terén měkkých tkání po předchozí operaci, vyčerpaný organismus pacientky apod.). Tato rozhodnutí platí mezi nejtěžší, neexistují na to jasná předepsaná doporučení, a tato rozhodnutí jsou primárně vedena prospěchem pro pacienta, nikoliv proti němu.

3 0
možnosti

Zeny u porodu umiraly vzdycky. To, ze se v moderni dobe podarilo snizit jejich umrtnost na takovou miru, ze umrti pri porodu je udalost, o ktere se mluvi, nikoli normal, je velkym vydobytkem dneska. Toho bychom si meli vazit. A mit to na pameti a ne za kazde umrti hned obvinovat lekare. Zeny, ktere dnes rodi cisarem z medicinskych duvodu (ne proto, ze se boji), by v minulych dobach nejmene z poloviny takovych pripadu neprezily (nebo neprezilo jejich dite).

Na druhou stranu, pokud doslo k nejakemu zanedbani, tak by za to nekdo odpovedny byt mel, o tom zadna.

12 1
možnosti

Ono mimo jiné čert ví, co tomu císaři předcházelo...

Skoro si říkám, že o tomhle informovat stylem "umřela, ale víc vám neřekneme" je teda hodně nešťastné. :-/

3 0
možnosti

L63u24m42i56r 37N76o37v23a39k

21. 4. 2016 14:09

jaká shoda okolností? v nemocnici snad paní byla proto, aby byla pod dohledem lékařů, ne? jestli tam lékaři nebyli, pak je to chyba nemocnice a ne shoda okolností proboha... "sice byla v nemocnici, ale zrovna tam nebyli lékaři, je to shoda okolností" no pojď mi hop jako...

3 2
možnosti

Nechtěl bych dělat doktora - je to stresující práce, musíte jí podřídit soukromej život, ve srovnání s cizinou mizernej plat, celoživotní studium a navíc jednou nohou v kriminále. Nedivím se, že máme málo doktorů.

17 8
možnosti

Stresující práci má většina z nás, zasahuje nám do soukromého života, plat máme také ve srovnání se západní Evropou nízký, silně pochybují, že se většina lékařů celoživotně vzdělává (bohužel) a s tou jednou nohou v kriminále bych to neviděl tak horké.

6 3
možnosti
Foto

Tak zrovna názor pana doktora Čepického bych vážně nebrala. Sám měl před lety problém, když ho zažalovala jeho bývalá pacientka za zanedbání péče. Bohužel nevím, jak celý spor dopadl.

3 1
možnosti

nevíte, ale píšete, že? ubohé..

8 4
možnosti

Je vtipné, že se u soudu probírá nepřítomnost kvalifikovaných lékařů, když naše zdravotnictví je v takovém stavu, že těch opravdu dobrých lékařů je málo. A i ti snad musí někdy odpočívat a nemůžou jet v kuse nonstop. A bude ještě hůř.

7 5
možnosti