Chrudimský futsalista Veselovský (vpravo) v souboji s Popelkou z Tanga Brno.

Chrudimský futsalista Veselovský (vpravo) v souboji s Popelkou z Tanga Brno. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Chrudimští futsalisté vezou tři body z Brna, Vysoké Mýto podeváté prohrálo

• 0
Výhra a prohra o gól. To je bilance dvou z trojice východočeských zástupců v Jetbull Futsal lize za 13. kolo. Úřadující mistr Era-Pack Chrudim je ten šťastnější, v Brně zvítězil nad tamějším Helasem 4:3.

"V prvním poločase jsme hodně šancí neproměnili, takže to výsledek trochu zkresluje. Dali jsme čtyři tyčky," vykládal trenér Chrudimi Jaroslav Bartušek, podle kterého mohlo být rozhodnuto už po dvaceti minutách.

Ve druhé půli chtěla Chrudim soupeře dorazit. Vedla 4:2 po gólech Romana Mareše, Mikana, Popelky a hrajícího trenéra Cacaua, jenomže pak minul druhý nejlepší střelec ligy Vladyka prázdnou bránu.

"Pak jsme sáhli k powerplay, abychom náskok pojistili," vysvětloval Bartušek v jiných sportech málokdy vídaný risk pro v tu chvíli vedoucí tým. Nevyplatilo se, Brňané dokázali hráče Era-Packu připravit o balon a skórovat.

"V posledních vteřinách měli ještě šanci vyrovnat, ale brankář Meller nás skvělým zákrokem podržel," oddechl si Bartušek, jehož tým má dosud na kontě jedinou porážku za kontumaci s pardubickým Torfem kvůli administrativní chybě za start mladšího z Marešů Michala.

Vysoké Mýto body nutně potřebuje, ale nedostává

Vysoké Mýto potřebuje v každém zápase nutně bodovat, v Jistebníku však Nejzbach podlehl 4:5. "Je to škoda, věděli jsme, že hrajeme v podstatě o 6 bodů," povídal v narážce na duel s týmem v tabulce nepříliš vzdáleným trenér Mýta Roman Páral.

Jeho tým byl potrestán za to, že prováhal první poločas a pak už jen dotahoval. "Jistebník byl agresivnější a důraznější, vedl zaslouženě," pokračoval Páral, který před utkáním upozorňoval své hráče na to, že budou mít co do činění s běhavým soupeřem. Nezabralo to.

"Dvakrát jsme neuhlídali jejich střelce Seidlera a po poločase prohrávali 1:3. Ve druhém jsme začali hrát celoplošný presink a posledních deset minut powerplay," popisoval Páral.

Jeho tým snížil na rozdíl jedné branky, další vyložené šance se už neujaly. Chrudim je dál první, Mýto jedenácté.