Z derby Chrudim (červená) - Pardubice.

Z derby Chrudim (červená) - Pardubice. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Bod s Pardubicemi chrudimští fotbalisté berou

• 0
Zasloužili jsme si vyhrát. Právě tohle pronesl mimo jiné po třetiligovém derby v Chrudimi trenér Pardubic Martin Svědík s dovětkem, že jej konečný výsledek 1:1 mrzí především kvůli jeho hráčům.

Měl pravdu - celkově hosté lepším týmem byli. Vpředu měli dobrý pohyb, v čemž se projevil i taktický manévr se zařazením běhavého technického záložníka Hundáka vedle dravého forvarda Petruse. Obrana Chrudimi byla v sobotu navíc prostupnější, než bývá v ČFL zvykem.

Svědíkův tým ale znovu skoro "dojel" na proměňování brankových příležitostí. "My na koncovku umíráme. Přitom jsme byli kombinačně i rychlostně lepší než Chrudim," říkal kouč přesvědčeně.

Trenér domácích Pavel Jirousek to nepopíral. Uznal, že hlavně v první půli pardubický celek ten jeho jasně převyšoval. "Nehráli jsme vůbec to, co jsme chtěli. Nelíbilo se mi prakticky nic. Spolupráce, kombinace, timing - věci, které nás zdobily celou sezonu, nefungovaly. V poločase jsem se trochu rozčílil," sdělil Jirousek.

Po přestávce měl obrovskou šanci po centru Jarosze hostující Kakrda, ale hlavou mířil jen do tyče.

A tak už poněkolikáté musely dohánět náskok svého soupeře Pardubice. Vinou penalty, která vzbudila velké vášně v jejich táboře. S přehledem ji proměnil kanonýr Radim Holub a Chrudim vedla dvacet minut před koncem 1:0.

"Šli jsme do souboje, nějaký kontakt tam asi byl. Já to neřešil, postavil si balon a dal ji," komentoval Holub lakonicky zmíněnou situaci.

Srovnání stavu přišlo poměrně nečekaně. V momentě, kdy po ztrátě balonu právě Holub nabíhal ze strany po Adámkově přihrávce do otevřené obrany Pardubic a pro hosty to vypadalo velmi zle. Nejzkušenější muž chrudimské sestavy ale k vlastní škodě volil místo střely další nahrávku, což nakonec stálo Chrudim dva body. K balonu se dostal gólman Shejbal, rychle rozehrál a Petrus v úniku parádně přehodil domácího brankáře Mrázka.

"Cením si toho, že jsme na Holubovu branku dokázali zareagovat," uvedl Svědík. "Aspoň máme plusový bod z venku, má svou hodnotu. Cílem ale samozřejmě bylo Chrudim o tři body stáhnout," dodal. A Jirousek? "Teď je to ve mně, mrzí to, ale za dva dny to bude venku. Tenhle výkon nemůže přehlušit vynikající rok 2011 a poslední půlrok v ČFL."